Nieustanne zmiany technologiczne i demograficzne sprawiają, że osiąganie wysokich wyników finansowych staje się możliwe głównie za sprawą adekwatnych zmian w sferze zarządzania ludźmi i projektami. Przewagę konkurencyjną zapewniają obecnie takie wyznaczniki nowoczesnego przywództwa jak komunikacja, budowanie relacji i zaangażowania, inteligencja emocjonalna.
Jaki benefit może pracodawca zaoferować swoim kluczowym pracownikom? Coaching premium, coaching wewnętrzny, awans na coacha to innowacyjne i wysoce skuteczne formy gratyfikacji.
Co to takiego? Dla kogo i dlaczego są przydatne? Kiedy i gdzie można je stosować? Czy w 21. wieku da się bez nich żyć? Gdzie się ich można nauczyć?
Nadal są ludzie, którzy uważają coaching za coś w rodzaju zabawki dla bogatych, nieopartej na faktach, niepotwierdzonej, niekoniecznie skutecznej. W moim artykule chcę w sposób maksymalnie syntetyczny wskazać te empiryczne nauki oraz ich odkrycia, które uzasadniają praktykę coachingu jako działalności opartej na naukowych dowodach.
Wyzwanie: nauczyć się odpowiednio delegować zadania i odpowiedzialność, aby
mieć czas na strategię rozwoju…
Wyzwanie: wprowadzić nowoczesne metody zarządzania i pokonać
opór „starych wyjadaczy”…
Wyzwanie: zbudować autorytet
szefowej w męskim środowisku,
nie stając się „chłopo-babą”…
Wyzwanie: dyrektor potrzebuje
przebudować dotychczasowe
relacje z kolegami…
Wyzwanie: stawić czoła nowej
sytuacji w warunkach ostrej
niepewności…
Wyzwanie: zdobyć zaufanie
kluczowych współpracowników,
aby utrzymać ich motywację…